Праведники народів світу

14 травня Україна вперше на державному рівні вшановуватиме пам’ять тих людей, які, ризикуючи життям, рятували євреїв в роки Другої світової війни. Відповідну постанову про відзначення цієї дати ухвалила Верховна Рада 02 лютого 2021 року.. У світі рятівників євреїв заведено називати «Праведниками народів світу». Ізраїль на державному рівні присуджує їм це почесне звання. Україна – серед першої п’ятірки світових держав, де найбільше врятували євреїв від рук нацистів.

14 травня 2021 р. у Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка проведено годину спілкування «Праведники народів світу», яку провели для студентів викладач історії В.В. Гавеля у співпраці з працівниками бібліотеки: Л.В. Куленок, Т.О. Токар, К.П. Мартиненко.

Хто такі Праведники? За інформацією ізраїльського Національного меморіалу Катастрофи та Героїзму «Яд Вашем». Праведниками народів світу заведено вважати осіб, які за своєю національністю не були євреями, але з ризиком для свого життя рятували євреїв у роки Другої світової війни.

Ізраїльський Кнесет (парламент) у 1953 році ухвалив закон «Про увічнення пам’яті мучеників та героїв», внаслідок якого був створений меморіал «Яд Вашем», а в 1963 році були визначені критерії надання звання Праведника народів світу. При «Яд Вашем» діє спеціальна комісія,яка складається з істориків, юристів та вцілілих жертв Голокосту яка на основі документів, свідчень уцілілих осіб та очевидців ретельно вивчає кожний випадок і ухвалює рішення.

Люди, яких визнали Праведниками народів світу, отримують іменну медаль, почесний сертифікат і право вписати своє ім’я на Стіні Честі в Саду Праведників у Єрусалимі.

Праведники народів світу походять більш ніж із 50 країн. Україна – на четвертому місці у світі за кількістю Праведників народів світу. У переліку вдостоєних цього звання з України – 2659 чоловік.

Print Friendly, PDF & Email
0 0 голосів
Рейтинг статті
Subscribe
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі