Історія

Кременчуцький медичний коледж ім. В.І. Литвиненка заснований у 1904 році згідно з постановою Полтавського губернського земства як Кременчуцька акушерсько-фельдшерська школа. Виникнення та функціонування її сталиможливими завдяки успішному розвитку медичної науки та практики 1-ої земської лікарні міста.

foto_623

Становлення і розвиток навчального закладу пов’язані з ім’ям О. Т. Богаєвського – 0162видатного хірурга і громадського діяча, ініціатора створення Товариства кременчуцьких лікарів. Школа була розрахована на 160 осіб, термін навчання – чотири роки. Архіви свідчать, що перший набір до акушерсько-фельдшерської школи пожовтневому перевороту відбувся в 1918р., а вже в 1922р.– перший випуск фельдшерів у кількості 21 особи, у 1923р. – 79 осіб, що було надзвичайно важливо для держави.

У 1923р. школа реорганізована згідно з Постановою Раднаркому на медичну профшколу. У 30-х рр. навчальний заклад діяв як медичний технікум, мав сестринське, фельдшерсько-акушерське, акушерське та фармацевтичне відділення. З перших днів Великої Вітчизняної війни кожний викладач і студент свідомо визначили місця в житті – стали на захист Батьківщини: випуск 1941 р. – бойові медсестри, військові фельдшери (поіменні дані зберігаються в музеї коледжу). У вересні 1944р. медучилище відновило роботу.

З 1954 р. офіційна назва – Кременчуцьке медичне училище. Традиції медицини та освіти з підготовки медичних кадрів середньої ланки свято підтримувалися в усі роки. У 1970 р. Федько В.Т., директора училища, заслуженого лікаря України, Почесного громадянина м. Кременчук, почесного члена ради міського краєзнавчого музею, змінив на посаді Литвиненко В.І. Володимир Іванович на той час мав досвід практичної роботи лікаря-хірурга, головного лікаря, діяльність котрого була відзначена урядовими нагородами. У 1971 році введене в експлуатацію нове приміщення медичного училища, розраховане на 750 студентів. За короткий період викладачі та студенти забезпечили нові кабінети та лабораторії навчальним обладнанням, стовідсотково озеленили територію, заклали теплицю. Розпочався новий етап розвитку училища та якісного росту його науково-методичного, кадрового потенціалів.

aruposhevska-53-str

У 1973р. виділено два самостійних відділення – акушерське та фельдшерське. На базі училища працювала школа передового досвіду МОЗ України. За перемоги в змаганні з підготовки кадрів на вічне зберігання залишений прапор Ради профспілок СРСР.

У 1976р. розпочало роботу відділення «Стоматологія ортопедична».

У 1983 році здано в експлуатацію гуртожиток на 408 місць та їдальня на 200 місць –1993р.

Зусиллями педагогічного колективу, адміністрації та лаборантів створено міцну навчально-матеріальну базу, встановлені ділові контакти з базами клінічних практик та вперше в системі роботи закладів медичної освіти України створено навчально-виробничі комплекси з педіатрії, терапії, хірургії, акушерства та гінекології, інфекційних хвороб, гігієни та санітарії при міських лікувально-профілактичних закладах.

У 2000р. розпочало роботу відділення післядипломної освіти, відкриття якого зумовили потреби області та міста у високопрофесійних кадрах молодших медичних спеціалістів, спеціалізації медичних сестер загальної практики.

У 2004р. на виконання рішення дев’ятої сесії четвертого скликання Полтавської обласної Ради від 06.11.03р. «Про надання дозволу на реорганізацію Кременчуцького медичного училища в Кременчуцький медичний коледж», наказу Управління майном Полтавської обласної Ради №5 від 15.01.04р., за погодженням з Міністерством охорони здоров’я України, №08.02. – 13/239 від 06.02.04р., Міністерства освіти і науки України, від 11.03.04р. №1/11–971, проведено реорганізацію Кременчуцького медичного училища в Кременчуцький медичний коледж, заснований на спільний власності територіальних громад сіл, селищ, міст області.

У 2006 р. відкрито відділення «Сестринська справа» (медична сестра-бакалавр), акредитація та ліцензування відділення – 2008р.

За роки діяльності Кременчуцький медичний коледж підготував понад 18000 молодших медичних спеціалістів, перші випуски медичних сестер-бакалаврів – 46 осіб, серед яких головні медичні сестри, старші медичні сестри лікувально-профілактичних закладів м. Кременчука та м. Комсомольська.

На посаді директора Кременчуцького медичного коледжу Литвиненко В.І. пропрацював 41 рік.

Print Friendly, PDF & Email