ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ

01 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для існування суспільства несе ВІЛ-інфекція. За ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно з 01 грудня 1988 року.

Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом– звернути увагу суспільствана цю проблему та ще одна нагода для пересічних громадян замислитись над тим, як запобігти інфікуванню, поширенню хвороби та важливість своєчасного виявлення даного захворювання.

На сьогодні в Україні питання протидії ВІЛ-інфекції є одним із пріоритетних напрямів державної політики у сфері охорони здоров’я і соціального розвитку та предметом міжнародних зобов’язань.

У контексті забезпечення глобальних цілей у протидії епідемії ВІЛ-інфекції в Європейському регіоні до 2030 року ВООЗ розробила Європейський план дій з профілактики і контролю за ВІЛ-інфекцією/СНІДом, що відповідає положенням Цілей Сталого Розвитку (ЦСР), Глобальної стратегії сектора охорони здоров’я з боротьби з вірусним гепатитом та інфекціями, що передаються статевим шляхом, а також Стратегії ВООЗ з ліквідації туберкульозу до 2035 року.

На Засіданні високого рівня було підкреслено, що зусилля охорони здоров’я у протидії епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу на світовому рівні призвели до вражаючих успіхів у напрямку намічених цілей Глобальної Стратегії ЮНЕЙДС, більш відомої як Стратегія «Прямування до Нуля»: Нуль нових випадків інфікування; Нуль смертей, пов’язаних зі СНІДом; Нуль дискримінації.

У рамках відзначення Дня Боротьби зі СНІДом у Кременчуцькому медичному фаховому коледжі ім. В.І. Литвиненка в академічних групах проведені цикл освітньо-просвітницьких бесід зі студентами на дисциплінах професійно практичної підготовки викладачами клінічних дисциплін. 

Медичні фахівці та майбутні медичні працівники знову і знову закликають до розуму людей: пам’ятайте про СНІД! Тільки знання і дотримання правил попередження інфікування ВІЛ є єдиним методом індивідуальної безпеки. Єдина людина, яка зможе врятувати тебе від ВІЛ-інфікування та СНІДу – ти сам!

Якщо люди розуміють, як передається ВІЛ-інфекція, як їй можна запобігти та усвідомлюють сьогоднішню реальність життя з ВІЛ – вони можуть за допомогою цих знань дбати про власне здоров’я і здоров’я інших та толерантно ставитися до тих, хто живе з ВІЛ-інфекцією.

Ми сподіваємося, що одного разу можна буде сказати: «Зі СНІДом покінчено!»

Print Friendly, PDF & Email
0 0 голосів
Рейтинг статті
Subscribe
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі