29 жовтня у світі відзначають Всесвітній день боротьби з інсультом. Проблема боротьби з інсультом набула світового значення, адже є однією з головних причин смертності.
Інсульт – це небезпечне порушення мозкового кровообігу, яке вимагає невідкладного лікування, тому при перших ознаках інсульту необхідно викликати екстрену медичну допомогу (103) або, за крайньої необхідності, самостійно доставити пацієнта у лікарню. Знання базових правил першої домедичної допомоги теж може відіграти важливу роль у збереженні життя та здоров’я постраждалого.
ГО «Українське Товариство Інсультної Медицини» (УТІМ) – це Всеукраїнська професійна спільнота лікарів, які займаються проблемою інсульту.
09 та 14 листопада п.р. для здобувачів освіти перших та четвертих курсів (членів громадського університету «Вчись бути здоровим!») Кременчуцького МФК імені В.І. Литвиненка проведено інтенсивний цикл лекцій з проблематики боротьби з інсультом лікарем-неврологом закладу охорони здоров’я «Кременчуцька міська лікарня планового лікування» – Ренатою Альфредівною Довлетшиною, яка поділилась знаннями та практичним досвідом зі слухачами.
Детально обговорено фактори ризику, клінічні прояви, лікування та профілактика інсульту, розбір можливих ускладнень та способи їх лікування. Студентам було запропоновано пройти коротке опитування до і після громадської лекції для оцінки обізнаності з даної проблематики.