27 жовтня в Україні відзначають День української писемності та мови. Встановлений він Указом президента України на підтримку ініціативи громадських організацій у день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-літописця, послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.
Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Він є автором найдавнішої пам’ятки історіографії та літератури українців – «Повісті минулих літ». Цей твір складений на основі сучасних автору подій та архівних літописів, народних переказів та оповідань.
Цей день присвячений вшануванню багатовікової історії української мови, її розвитку та ролі в об’єднанні українського народу, збереженню культурної спадщини та зміцненню національної ідентичності, бо Мова – наш генетичний Код Нації.
У межах проєкту «Мистецтво під час війни», до Дня української писемності та мови (27 жовтня), оголошено ІІ Міжнародний конкурс малюнків «Малюємо українською. АБЕТКА». Під час підготовки та участі в конкурсі студенти Кременчуцького медичного фахового коледжу імені В.І. Литвиненка презентували авторське бачення улюбленої літери української абетки. Виставку робіт проведено за підтримки членів студентського самоврядування, заступника директора з виховної роботи Кременчуцького медичного фахового коледжу імені В.І. Литвиненка Копичко Л.В. та куратора проєкту, викладачки дисципліни «Українська мова» Крикунової Н.М.
Опрацювавши тему «Лексика української мови», студенти 1 курсу взяли участь у флешмобі «Прикрась життя українською», провівши мовні розвідки щодо лексичного багатства рідної мови. Керівник проєкту – Крикунова Н.М., викладачка дисципліни «Українська мова».
Для розширення свого світогляду та збагачення словникового запасу здобувачі освіти працювали над створенням інтерактивного плакату як результату роботи над проєктом «Презентація одного слова». Керівник проєкту – Крикунова Н.М., викладачка дисципліни «Українська мова».
Студенти 2 курсу працювали над створенням матеріалів для роботи з текстом «Мова – це маркер національної ідентичності» (використання текстів про випускників Кременчуцького медичного фахового коледжу імені В.І. Литвиненка (до 120 річниці з дня заснування закладу освіти) під час опрацювання мовної теми « Синтаксична норма. Складне речення». Керівник проєкту – Крикунова Н.М., викладачка дисципліни «Українська мова».
Для здобувачів освіти 3 курсу було запропоновано провести флешмоб «Українською звучить поезія для душі». Змонтований продукт було доєднано в соціальні мережі з метою популяризації української мови. Керівник проєкту – Крикунова Н.М., викладачка дисципліни «Українська мова».
Протягом тижня, що передував Дню української писемності та мови викладачка Крикунова Н.М. починала заняття роботою над реченнями, якими ще раз наголошувала здобувачам освіти про те, що Мова – наш генетичний код! Було організовано перегляд короткоментажних фільмів про долю української нації та рідної мови. 24 та 25 жовтня здобувачі освіти мали можливість іще раз пересвідчитися в унікальності, мелодійності, неповторності рідної мови – української, отримавши передбачення рідною мовою, для кожного студента – неповторне.
У Київському шпиталі знаходиться з тяжким пораненням захисник ЗСУ Войтенко Анатолій, який боронив нас з вами на Харківському напрямку. Мама захисника наша колега, учителька гімназії 20, Войтенко Олена Анатоліївна. У четвер – п’ятницю (24 та 25 жовтня) під час проведення заходів до Дня української писемності та мови була можливість в учасників освітнього процесу отримати передбачення, яке обов’язково підняло настрій, при цьому задонатити для ЗСУ (адресний донат воїну Войтенку Анатолію Дмитровичу, який знаходиться після важкого поранення в Київському госпіталі).
Дякуємо за ваші небайдужі серця!